הורים

זכויות ילדים אונקולוגיים
ובני משפחתם

ברוכים הבאים לספריית מיצוי זכויות של עמותת גדולים מהחיים. ריכזנו כאן את כל הזכויות והשירותים העומדים לרשותכם כמשפחה לילד חולה סרטן, כדי לאפשר לכם לאתר ולקבל את המגיע לכם בדרך הקצרה והמהירה ביותר.

בנוסף, אנו מפעילים מוקד סיוע במיצוי זכויות בהנהלת עו״ס יעל לוי. ניתן לפנות ליעל בכל שאלה או בקשה בטלפון 054-8056876. לטלפונים נוספים וסיוע בערבית או רוסית לחצו כאן

חשוב לדעת!

חוק זכויות החולה תשנ”ו- 1996

לקריאת החוק המלא

מה כדאי לעשות על מנת
להקל על תהליך מיצוי הזכויות?

מיצוי זכויות הינה משימה מורכבת המחייבת זמן, סבלנות, סדר וארגון, משאבים שלעיתים קרובות דווקא בתקופה סוערת כל כך אין לנו הרבה מהם. לפני שמתחילים, מומלץ לעבור על ההמלצות והטיפים לארגון התהליך.

איך מתארגנים? חשוב לדעת

סידרנו עבורכם, בעזרתם הנדיבה של מאגר המידע כל זכות, את הזכויות המגיעות לכם בחלוקה למוסדות ונושאים

זכויות ושירותים
במערכת הבריאות

בישראל, כלל תושבי המדינה וילדיהם מבוטחים בביטוח בריאות ממלכתי ומטופלים באחת מארבעת קופות החולים, הכפופות למשרד הבריאות אשר אחראי להבטיח מתן שירות רפואי כפי שהוגדר בחוק. אילו שירותים מחויבות הקופות לספק ומהן זכויות הילד האונקולוגי?

גמלאות וזכויות
מהביטוח הלאומי

המוסד לביטוח לאומי הוא הכתובת למשפחות לילדים חולי סרטן, לקבלת גמלאות וזכויות כלכליות המבוססות על הנכות אשר נקבעת לילד במהלך הטיפולים ולאחריהם. כל הפרטים שאתם חייבים לדעת נמצאים כאן.

זכויות במסגרת
ביטוחים רפואיים פרטיים

ביטוחים רפואיים פרטיים מכסים במקרים רבים עלויות של טיפולים ותרופות שביטוח הבריאות בקופות החולים לא מכסה. אם יש לכם ביטוח רפואי במסגרת מקום העבודה או שעשיתם באופן פרטי, מומלץ מאוד לבדוק מה הוא מקנה לכם.

טיפול
סיעודי

במקרים בהם הילד החולה מוגד כסיעודי, המשפחה זכאית להעסיק מטפל/ת סיעודי/ת ולקבל שירותי סיעוד לילד החולה, בין אם במסגרת ביתי או במסגרת הוספיס. קראו על כל הקריטריונים לזכאות והתהליך הנדרש.

הטבות
כלכליות

מה שמגיע מגיע! קראו על כל ההטבות הכלכליות המגיעות למשפחות של ילד חולה אונקולוגי, ביניהן: הטבות בנקודות זיכוי במס הכנסה, הנחות בארנונה, מים, חשמל ובזק.

זכויות ההורים
במקום העבודה

כמה ימי מחלת ילד מותר לקחת, כמה ימי חופש, האם מותר לפטר בזמן שהילד בטיפולים, האם אפשר לצאת לחל"ת, ומה קורה אם נאלצים לסגור עסק. כל הפרטים על זכויות ההורים העובדים שילדם חלה בסרטן.

זכויות הילד
במערכת החינוך

הקשר של הילד עם מערכת החינוך חשוב ומשמעותי גם כדי לשמור על רצף לימודי אך לא פחות כדי להמשיך את הקשר על המסגרת החברתית אליה השתייך הילד לפני מחלתו ואליה הוא מקווה לחזור במהרה. מהן זכויות התלמיד החולה, וכיצד אפשר להמשיך ללמוד גם במהלך ואחרי טיפולים, מה עושים עם בחינות הבגרות ועוד.

התנדבות לצה"ל ושירות לאומי
לבעלי פרופיל רפואי 21

ילדים חולים ומחלימים מסרטן מקבלים לרוב פטור משירות, אך יכולים להתנדב לשירות צבאי או לאומי. גדולים מהחיים מסייעת ותומכת בצעירים מחלימים בתהליכי גיוס לצבא, התנדבות לצה"ל, שירות לאומי ואזרחי.

ביטוח לאומי
תוספת זכויות מגיל 18 ומעלה

בגיל 18 הילד הופך לבגיר והטיפול בו בביטוח הלאומי, בקופות החולים ובכל יתר המוסדות משתנה. על התהליך והזכויות של ילד אונקולוגי שחצה את גיל 18 קראו כאן.

קישורים וטלפונים נוספים
כותרת שם התפקיד
טל: 04-9658774
מייל: [email protected]
עוד כותרת
טל: 04-9658555
מייל: [email protected]
לא משאירים אותם לבד עם הסרטן!
דילוג לתוכן