תוכנית תמיכה פרטנית לילד ולמשפחה

תמיכה בילד החולה

תכנית החונכות “אחד לאחד” וחונכי לימודים 

הענקת מזוודה לאישפוז 

קבלת האבחנה שהילד שלך חולה בסרטן זו מהלומה, שאנחנו בגדולים מהחיים עושים הכל כדי לרכך.
אחת הדרכים היא לעזור בהתחלה, בדברים הקטנים. למשל, עם “תיק הקבלה” – מזוודה שאנחנו מעניקים לכל משפחה חדשה שמגיעה למחלקה. פעמים רבות המשפחה מגיעה למחלקה לא מוכנה לאישפוז ממושך, לא ערוכה לימים הראשונים וזקוקה לחפצים בסיסיים שיקלו על השהות בימים הראשונים. המזוודה יכולה לשמש לאריזה נוחה לאישפוז וגם מכילה כמה פריטים שיעזרו להעביר את התקופה ההתחלתית בבית החולים בצורה קצת יותר נעימה.

המזוודה מכילה שמיכה נעימה וחולצה להחלפה, נעלי בית, כוס טרמית, ערכת רחצה, אלכוג’ל, מטען נייד, משחק קלפים להעביר את הזמן, מחברת לרשום את כל הדברים החשובים, חוברת זכויות חשובה המסכמת את הזכויות והבירוקרטיות מול ביטוח לאומי, קופת החולים ומשרדי הממשלה, וגם הספר מעורר ההשראה “קשת בשחור-לבן” מאת ענת קלו-לברון, מאמנת ומנחת קבוצות, בעצמה אמא גדולה מהחיים. 

גמאני – תכנית הנוער של גדולים מהחיים המיועדת לילדים בכיתות ט’-י”ב 

חלוקת מחשבים ניידים וטאבלטים לילדים באישפוז

עמותת גדולים מהחיים מחלקת מדי שנה מאות מחשבים וטאבלטים לילדים המאושפזים בבתי החולים ולילדים המצויים בבידוד ביתי, לצורך לימודים מרחוק, לצורך שמירה על קשר חברתי עם העולם החיצון, להפוגה ולהקלה על תנאי האישפוז.

הגשמת חלומות פרטנית 

לכל ילד יש חלום ובגדולים מהחיים אנחנו עושים הכל כדי להגשים חלומות ומשאלות של כל ילד וילדה חולים, לייצר רגעים גדולים מהחיים של כיף ושל חוויה, על מנת לשמח ולהעלות חיוך על השפתיים.
בין היתר, מפעילים מתנדבים של גדולים מהחיים מגיעים לשמח, לחגוג יחד עם הילדים החולים והמאושפזים כל סיבה למסיבה. ימי הולדת, בת מצווש, בר מצווש, הכל בהתאמה לגיל החוגג/ת ועם המון כיף ואהבה, מוזיקה, שירים, ריקודים, הפעלות וחיוך גדול על השפתיים!
לתיאום ניתן לפנות לרכזי התמיכה הפרטנית במחלקות

טיסות החלומות לאורלנדו ולוס אנג’לס, ארה”ב 

מחנות קיץ גדולים מהחיים

 

תמיכה בהורים ובמשפחה כולה

הורים לילדים חולי סרטן נושאים בנטל הטיפול בילדים החולים ובשמירה על המסגרת המשפחתית, תוך התרוצצות בלתי פוסקת בין הבית, העבודה, בית החולים והטיפולים השונים. הם עומדים בפני מציאות מורכבת וזקוקים לתמיכה, להכלה ולסיוע רב-תחומי, על מנת להיות מסוגלים להמשיך ולתפקד למען הילד החולה ויתר הילדים בבית.
גדולים מהחיים, כעמותת הורים שהוקמה ע”י הורים לילדים חולי סרטן אשר מבינים את עומק ההתמודדות והקושי, לקחה על עצמה לתמוך בהורים באופן מערכתי וכולל.

טיפול פסיכולוגי והדרכה הורית

גדולים מהחיים מממנים טיפולים פסיכולוגים פרטניים להורים, אחד מהם או שניהם לפי הצורך, וכן הדרכת הורים להתמודדות עם הילד החולה ועם אחיו.

קבוצות תמיכה לאמהות ואבות

גדולים מהחיים מפעילה מגוון של קבוצות תמיכה, המסייעות להורים להתמודד עם הקשיים בתקופת הטיפול, לשמור על המסגרת המשפחתית והזוגית, להתמודד עם שגרת האשפוזים והטיפולים, לחזור לשגרת חיים נורמטיבית ועוד. התכנים בהן עוסקות קבוצות התמיכה, הנערכות בהדרכתם של מנחים מקצועיים, עולים מהצרכים אותם מציגים המשתתפים, באווירה עוטפת של הזדהות שיתוף והבנה.
הדינאמיקה הנוצרת בתוך קבוצות התמיכה, מצמיחה כוח ושותפות, והתהליך נותן לכל המשתתפים בו מרחב חברתי הנחוץ להתמודדות ברגעים הקשים, לצד כלים להתמודדות שאינה שיפוטית, ויכולת ללמוד ולהפנים כישורים המסייעים בהתמודדות ובקשיים.
קיימות קבוצות תמיכה נפרדות לאמהות ולאבות, וכן קבוצות תמיכה בשלבים השונים של הטיפול – קבוצת תמיכה להתמודדות במהלך הטיפולים וקבוצת צמיחה והעצמה אחרי סיום הטיפולים, לחזרה לחיים, להתמודדות ולעיבוד החוויה.

פעילות זוגית

גדולים מהחיים מאפשרת להורים פעילות זוגית להתאווררות, לחיזוק הקשר וליציאה משגרת הטיפולים.
חיזוק הקשר הזוגי הוא עוגן משמעותי בתקופת הטיפולים ויצירת חוויות זוגיות של הנאה והפוגה מאפשרות לחזור למחלקה בכוחות מחודשים.

נופש אימהות ו נופש אבות 

הסעות לטיפולים בבתי החולים

גדולים מהחיים מפעילה מערך הסעות באמצעות מוניות ונהגים מתנדבים, ומסייעת למשפחות שאין בבעלותן רכב פרטי להגיע לטיפולים בבתי החולים, על מנת שהילדים יוכלו להגיע לטיפולים בזמן ובנוחות מירבית.

תמיכה וסיוע למשפחות שכולות

גדולים מהחיים מלווה ותומכת במשפחות שאיבדו את ילדיהן למחלת הסרטן ומעמידה את משאבי העמותה לרשותן. היא מקיימת קבוצות תמיכה למשפחות שכולות, מסייעת במימון טיפולים פסיכולוגיים להורים ולאחים, מספקת תמיכה כלכלית במידת הצורך, ועומדת לרשות המשפחות עם סיוע פרטני על פי צרכי המשפחה במטרה לתמוך בה בשלבי התמודדות עם האובדן.

לא משאירים אותם לבד עם הסרטן!
דילוג לתוכן