הורים

הורים יקרים,

אם הגעתם לכאן, אנו מניחים שקיבלתם לא מזמן את הבשורה קשה והמצערת שילדכם, או ילד קרוב לליבכם, אובחן כחולה סרטן. בצד תחושות הדאגה, העצב והפחד, טבעי שתחוו גם בלבול גדול; החיים שהכרתם השתנו בן לילה וימשיכו להשתנות במהלך השנים הקרובות, כאשר כל המוקד המשפחתי יהיה מעתה סביב הילד החולה, המחלה, וההשלכות שלה על המשפחה. בנקודה זו חשוב שתדעו שאתם לא לבד.

עמותת גדולים מהחיים הוקמה לפני כשני עשורים על ידי הורים לילדים חולי סרטן, כדי לתת מענה לכל הצרכים החדשים שנולדים כתוצאה מהמחלה.

אנחנו כאן כדי לתת גב, כתף ואוזן קשבת להורים לילדים חולים, להנגיש לכם מידע חשוב מתחומים שונים הקשורים לבריאות ילדיכם והטיפול בו ובכם, ולדאוג שתקבלו את כל הזכויות המגיעות לכם; כדי לתמוך בכם ובילדכם לאורך המסע המשפחתי המאתגר שלפניכם, להקל, לשמח, לאפשר, לנחם ולעטוף אתכם באהבה; כדי לעזור בכל התמודדות קטנה כגדולה שתחוו בדרך.
באתר תמצאו מידע עשיר בכל תחומי הפעילות שלנו. בשלבים הראשונים לאחר האבחון, בוודאי יעניין אתם הפן הרפואי עליו תוכלו ללמוד עמוד בריאות, ומידע על מיצוי זכויות אותו ריכזנו עבורכם בהמשך עמוד זה. בהמשך תמצאו בעמוד שמחה פירוט על מגוון תוכניות ופעילויות פנאי מהנות שיצרנו עבורכם, להקלה על ההתמודדות עם המחלה ומותאמת לאתגרים הייחודיים שלה. תחת תקווה תוכלו לקרוא על פועלינו בתחום שינוי חוקתי ארוך טווח, בהיבט של הטיפול הרפואי ובהרחבת זכויות הילד והמשפחה שמטרתה לשפר את תנאי האשפוז, הטיפול הרפואי והתמיכה המוסדית במשפחות. ובגן החלומות להכיר את המיזם החינוכי-חברתי החדשני של גדולים מהחיים המאפשר לילדים לחוות ילדות שמחה ונורמטיבית בזמן המחלה וההחלמה ממנה.

עמותת גדולים מהחיים, אנשי הצוות המקצועי, המטה, אלפי המתנדבים המסורים ותורמים הנדיבים, מגוייסים למענכם לאורך כל הדרך, ומאחלים החלמה מהירה ומלאה.
ליאור שמואלי מנכ"ל עמותת גדולים מהחיים

איך
מתחילים?

הרשמה לעמותה

לאחר ההרשמה לעמותה, רכזי התמיכה וסיוע פרטני הם נקודת הממשק הראשונה שלכם איתנו. אם לא פגשתם בהם כבר בבית החולים, אתם מוזמנים לפנות במייל דרך האתר כדי להכיר אישית.

מה זה
סרטן ילדים?

מדי שנה מאובחנים בישראל כ-500 ילדים במחלת הסרטן, המהווה שם כללי למחלות שונות שבהן תאי הגוף מתחלקים בצורה בלתי מבוקרת. כמות התאים המתחלקים יוצרת מסה של תאים היוצרים את הגידול הממאיר. מחלות הסרטן השונות מאופיינות לפי סוג התאים המעורבים ולפי האיזור בגוף בו הן מופיעות.

למאמר המלא
>

זכויות שמגיעות לכם
כמשפחה לילד חולה סרטן

כמשפחה לילד חולה סרטן אתם זכאים לקצבאות, גמלאות, הנחות והטבות, שנועדו לסייע לכם בהתמודדות עם מחלת הילד. ריכזנו עבורכם את כל מה שצריך לדעת על מיצוי הזכויות שמגיעות לכם בביטוח הלאומי, מס הכנסה, קופות החולים, רשויות המקומיות וכדומה. את המידע חילקנו לפי נושאים, החל מזכויות והטבות רפואיות, מערכת החינוך, התפטרות ופיטורים בשל מחלת הילד ועוד. בנוסף, עמותת גדולים מהחיים מספקת למשפחות מוקד מידע וסיוע במיצוי זכויות, בהנהלתה של יעל לוי, עו”סית. ליצירת קשר עם יעל התקשרו ל- 054-8056876

ללובי למיצוי זכויות

הכירו את רכזות תמיכה וסיוע פרטני
של עמותת גדולים מהחיים

איילת צ’ייט הצופה
מנהלת תחום סיוע פרטני

כאן בשבילכן.ם
נופר שחם
רכזת תמיכה וסיוע פרטני בי"ח רמב"ם והעמק

אני כאן ללוות ולתמוך לאורך כל הדרך
מרצ’לה ויקול
רכזת תמיכה וסיוע פרטני, בי"ח שניידר

אתם לא לבד, אני כאן למענכם.
ענת בן חור
רכזת תמיכה וסיוע פרטני בי"ח ספרא, תל השומר

זו זכות עבורי להיות איתכם ובשבילכם. כאן, עכשיו ובכל רגע.
דנה הדר
רכזת תמיכה וסיוע פרטני, בי"ח הדסה ושערי צדק

ספר לי קצת על רגעי הפחד, קל הרבה יותר לפחד ביחד...
מירב מור
רכזת תמיכה וסיוע פרטני - ביה"ח דנה, איכילוב

עדי בדש
רכזת תמיכה וסיוע פרטני, ביה"ח סורוקה

אתכם לאורך כל הדרך
לא משאירים אותם לבד עם הסרטן!
דילוג לתוכן