בריאות

בי”ח שניידר

מיקום:

המערך נמצא בקומה 7, מרפאה המטולוגית בקומה 3

טלפונים חיוניים:

מחלקת אשפוז -
טלפון: 03-9253762,
פקס: 03-9253038
מרפאה אונקולוגית - טלפון: 03-9253766
פקס: 03-9253038
מרפאה המטולוגית - טלפון: 03-9253362, מספר פקס 03-9253152
מזכירות מחלקה –
03-9253766
שירות סוציאלי –
03-9253623


אודות המחלקה

המערך ההמטולוגי־אונקולוגי במרכז שניידר לרפואת ילדים מטפל במחלות דם וסרטן בילדים, והוא הגדול מסוגו בישראל. מומחי המערך – הכולל בתוכו מחלקת אשפוז, מרפאות חוץ ומעבדות – הצליחו לשפר באופן דרמטי את סיכויי ההישרדות של ילדים הסובלים ממחלות ממאירות, כמו לוקמיה ששיעור ההחלמה ממנה הוא 85%. אלפי ילדים שלאורך השנים השלימו טיפול במערך ההמטולוגי־אונקולוגי במרכז שניידר, החלימו ממחלתם וכיום הם נשואים ובעלי משפחות משלהם.

המערך ההמטולוגי־אונקולוגי רואה את הילד המטופל במרכז, והטיפול הרפואי נסמך על צוות רפואי איכותי, שהמצוינות נר לרגליו: הרופאים מומחים בילדים ובהמטולוגיה ואונקולוגיה; האחיות מומחיות בטיפול הכימותרפי, בטיפול התומך ובטיפול בילד עם מחלה מתקדמת. עובדות סוציאליות מעניקות מענה רגשי לילד החולה ולמשפחתו במשך כל הטיפול ובסיומו. המערך מפעיל קבוצות תמיכה להורים לילדים החולים ולמתבגרים.

באווירה תומכת, משתפת ומחבקת, קל יותר לצלוח את תקופת האשפוז ואת הטיפולים הקשים. הצוות הינו רב־תחומי וכולל: רופאים/ות, אחיות, עובדות סוציאליות, שירות פסיכולוגי, ייעוץ פסיכיאטרי, מורות, מטפלים באמנות, פזיותרפיסטיות, מרפאה בעיסוק, דיאטניות ומומחים ברפואה משלימה. המטרה העיקרית בטיפול היא להביא להבראתו של הילד הצעיר ולשמור על איכות חייו בזמן הטיפולים ובסיומם. כולם יחד דואגים שהילד החולה יזכה לא רק בטיפול הרפואי הטוב ביותר, אלא גם בתמיכה נפשית תוך שמירה על החלק הבריא שלו.

כדי לתמוך בילד גם במסגרתו הטבעית, צוות רב מקצועי יוצא לבתי הספר לפעולות הסברה, ומספר לתלמידים על מחלת חברם ועל הדרכים לעזור לו בתקופת היעדרותו מבית הספר. בעזרת מתנדבים מארגונים שונים עורכת המחלקה ימי הולדת לילדים ומארגנת טיולים בארץ ובחו”ל ונופש למשפחות.

פעילות גדולים מהחיים במחלקה

בנות שירות
גדולים מהחיים מפעילה בנות שירות מתנדבות במחלקה, אשר מלוות את המשפחות ואת הילדים המאושפזים, מסייעות להקלת תנאי האישפוז, משחקות, מעסיקות, מאפשרות להורים התאווררות של כמה דקות ותומכות בכל דרך אפשרית בשגרת האישפוז במחלקה.

רכז/ת תמיכה פרטנית
רכזת התמיכה הפרטנית של גדולים מהחיים במחלקה היא הגורם המקשר לעמותה ואשת הקשר של המשפחות בכל עניין, בכל שאלה, בכל בקשה ולכל צורך. החל מרישום לפעילויות העמותה ועד בקשה לסיוע כלכלי. החל מבירור על בדיקה גנטית או הטסה לחו”ל ועד סיוע במיצוי זכויות. הרכזת פוגשת את המשפחות מהרגע הראשון בו הן מגיעות למחלקה ומלווה אותן עוד הרבה אחרי החלמה, בכל עניין שמתעורר.

פעילויות הפגה במחלקה
העמותה פועלת באמצעות מתנדבים לקיום פעילויות והפעלות למען הילדים מאושפזים ובני משפחותיהם. בין היתר סדנאות מגוונות, הצגות, ימי כיף והפוגה לאמהות ולאבות ועוד.

צוות המחלקה

רכז המחלקה

מרצ’לה ויקול

רכזת תמיכה וסיוע פרטני, בי"ח שניידר

רופאים

פרופ' שי יזרעאלי

מנהל המערך

ד''ר גלי אברהמי

סגנית מנהל המערך

מנהל אשפוז לילה - ד''ר סלבדור פישר מנהל היחידה להשתלת מח עצם - ד''ר ירמיהו שטיין מנהלת היחידה להמטולוגיה - ד''ר ג'ואן יעקובוביץ מנהלת השירות לממאירות המטולוגית - ד"ר שרה אליצור מנהלת היחידה לנוירואונקולוגיה - ד''ר הלן טולדנו

לא משאירים אותם לבד עם הסרטן!
דילוג לתוכן