גן החלומות

שמירה על מסגרת חיים נורמטיבית ככל הניתן,
היא חוליה חשובה בהתמודדות עם המחלה, ההחלמה והשיקום.

מעון, גן ילדים יכולים “לשמש חוויה מאוזנת, משלימה ובשעת הצורך – מתקנת, את חווית החיים הכוללת של הילד – גן הילדים הוא יותר מאשר מסגרת חינוך: הוא אורח חיים: הוא דפוס תרבותי וחברתי: הוא מסגרת ערכית המגלמת את מיטב ערכי האדם והחברה. כך הוא הולך להיות אחד ממעיינות הילדות, ממנו ירווה האדם כל חייו. מכאן – האחריות לשמירת זכותו של מעיין זה.” (גדעון לוין 1971) *

הקמנו את גני החלומות כדי לאפשר לכל ילד וילדה לחוות חווית ילדות נורמטיבית, מגוונת ושמחה תוך צמצום הפערים עם בני גילם, לשמור על הרצף החינוכי גם בתקופת מחלתם של הילדים ולאפשר להם להתפתח, להתקדם ולהשתלב בהמשך במערכת החינוך הרגילה.

גישתנו היא אמונה בייחודיותו של כל ילד וקידום תהליכים טיפוליים וחינוכיים בהתאם לצרכים המשתנים שלו.

משנים עולמות
עם גן החלומות

מודל גן החלומות של עמותת גדולים מהחיים עוצב כדי לספק לילדים חולי סרטן חוויות ילדות רגילות, תוך שמירה קפדנית על צרכיהם הרפואיים ומתן מענה לאתגרים הרגשיים -חברתיים הייחודיים שלהם. לשם כך יצרנו פורמט של גן סטרילי בסטנדרטים של המחלקות האונקולוגיות בבתי החולים. גן הנמצא בסמיכות לבית חולים עם מחלקה אונקולוגית כדי לאפשר לילדים גישה לטיפולים ומענה רפואי מידי אם מתעורר צורך בכך.

בגן החלומות, אנו נותנים מענה מקיף לצרכיו המגוונים של הילד, בהתאמה אישית לגילו ומצבו הרפואי והרגשי. צוותי הגן, אנשי מקצוע עם ניסיון רב-תחומי עשיר, מעניקים לילדים טיפול אוהב ומסור, תוך הבנה עמוקה לצרכיהם האישיים הרגשיים, הפיזיים וההתפתחותיים. בגן החלומות אנו סוללים את דרכם של הילדים ומשפחותיהם לרפואה שלמה, תקווה ושמחה.

בגן החלומות, הורים לילדים מחלימים מקבלים גם הם תמיכה רגשית וזוכים לאפשרות לחזור לשגרת חיים ועבודה ועל ידי כך להתחיל את תהליך הריפוי והשיקום של התא המשפחתי.

רשת הגנים פותחת את שעריה בפני כל הילדים המטופלים במחלקות האונקולוגיות בבתי החולים , ברחבי הארץ , ללא הבדלי דת, מן , גזע ולאום.
הקניית תכנים חינוכיים על פי תוכנית לימודים מוכרת ובהתאמה לצרכיהם ההתפתחותיים של הילדים, בניית תכנית לימודים אישית מותאמת לכל ילד בתחומים השונים (אקדמי, קוגניטיבי, התנהגותי, רגשי – חברתי, כישורי חיים, תקשורתי – שפתי, חושי ומוטורי.)
מערך תמיכה וייעוץ פסיכולוגי, התפתחותי , חינוכי, סוציאלי לילד ולמשפחתו.
תחום טיפולי- שיקומי
טיפול רגשי פרטני וקבוצתי מותאם לילד ולצרכיו הרגשיים, תוך מתן מענה מגוון לעיבוד החוויה הרגשית בתהליך הדרגתי ויצירת תשתית של אמון ובטחון.
ייעוץ תזונתי מוסמך ומפוקח לילד ומשפחתו , בניית תכנית התערבות מתאימה ופיתוח עצמאות תזונתית.
חינוך הומני לערכי חברה משותפת ומשתפת. בין תרבותית ומקבלת.

הכירו את
גני החלומות

גן החלומות בכפר אז”ר, ליד בית החולים שיבא, תל השומר
מאז הוקם בשנת 2014 בתור הגן הסטרילי הראשון בעולם, גן החלומות הסמוך לבית החולים תל השומר נתן מענה חינוכי...
לעמוד הגן
בית שולמית – גן החלומות
גן סטרילי ומרכז לאוכלוסייה החולה והמחלימה מסרטן באיזור הדרום. הגן מתאפיין בבניה ירוקה חדשנית ובמענה רב-תרבותי לאוכלוסייה המגוונת של...
לעמוד הגן
גני חלומות עתידיים
כחלק מחזון העמותה להקמת רשת מרכזים חינוכיים-שיקומיים לגיל הרך, שני גני חלומות נוספים הנמצאים בתהליכי תכנון, בירושלים ובחיפה, בשאיפה...

הידעתם?

גני החלומות של גדולים מהחיים בנויים כמו חדר בידוד סטרילי בבתי החולים ומאפשרים גם לילדים בעלי מערכת חיסונית חלשה ללכת לגן.

סל השירותים לילד
בגן החלומות

  1. הקניית תכנים חינוכיים-חברתיים, ערכים על פי תוכנית הלימודים של משרד החינוך
  2. בניית תכנית לימודים אישית מותאמת לצרכיו ויכולותיו של הילד. בשיתוף צוות חינוכי מורחב.
  3. הפעלת תכנית “יום לימודים ארוך” – הפעלת צהרון במהלך שנת הלימודים והפעלת קייטנות במהלך החופשות וימי הקיץ.

סל השירותים לילד
בגן החלומות

  1. מתן טיפולי מקצועות הבריאות וטיפולים משלימים בתחומים השונים: ריפוי בדיבור, ריפוי בעיסוק, טיפול רגשי, פיזיותרפיה, הדרכת הורים וליווי התפתחותי.

סל השירותים לילד
בגן החלומות

  1. מתן מענה רפואי על ידי אחות מוסמכת הנמצאת בגנים, וייעוץ תזונתי יליד/ה ולמשפחתו, על ידי דיאטנית מוסמכת.
  2. ליווי מקצועי וצמוד, ובניית תכנית התערבות תזונתית מתאימה לפי צרכים רפואיים.

משפחות לילדים חולים עוברות גם הן טראומה גדולה בעקבות המחלה. לחרדה העמוקה לילד החולה והדאגה לו, נוספים אתגרים כלכליים ומשפחתיים אדירים. בגן החלומות אנו מנסים להקל על סבלם של ההורים, על ידי מתן תמיכה,

איילת רפלין מנהלת תחום הגיל הרך וגני הילדים
לא משאירים אותם לבד עם הסרטן!
דילוג לתוכן